Wycieczki

Pilotaż

nowe-logo
OC przewodników turystycznych
i pilotów wycieczek
OC/OW029/1011

JEDNODNIOWE WYCIECZKI Z KARPACKIM GAZDĄ

 ZywieckieCentrumTurystyki

pogotowie

OFERTA SKIEROWANA DO TURYSTÓW WYPOCZYWAJĄCYCH W BESKIDACH, A CHCĄCYCH UATRAKCYJNIĆ SWÓJ POBYT WYJAZDAMI POZA BESKIDY

Oferta pilotarska:

Karpacki Gazda może podjąć się pilotażu do następujących miejsc:

 

POLSKA

 

PSZCZYNA

Państwowe Muzeum Zamkowe, które prezentuje oryginalne historyczne wnętrza z przełomu XIX i XX w. Placówka ta za przeprowadzone prace konserwatorskie i restauracyjne otrzymała prestiżową nagrodę w konkursie Europa Nostra 1995. Na jej przyznanie niebagatelny wpływ miał również fakt, iż w zbiorach Muzeum zachowało się 70% historycznego wyposażenia zamku. Natomiast w 1998 roku Muzeum Zamkowe w Pszczynie zostało wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów, jako pierwsze z byłego województwa katowickiego. Zabytkowy Park Pszczyński obejmuje Park Zamkowy, Park Zwierzyniec czyli Dziką Promenadę oraz Park Dworcowy i zajmuje 156 ha. W programie zwiedzania: Pszczyna – Muzeum Zamkowe – wnętrza pałacowe XVIII-XIX w., gabinet miniatur, Ogrody pałacowe, Skansen „Zagroda Wsi Pszczyńskiej”, Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Pszczyńskie Żubry”- ścieżka dydaktyczna, prezentacja multimedialna. Czas trwania wycieczki: ok. 7- 8 godzin.

 

WADOWICE I KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Wycieczka do Wadowic - muzeum w Wadowicach, zwiedzanie Domu Jana Pawła II oraz zwiedzanie wystawy Darów Ojca świętego na Kopcu, Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego i Klasztoru Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wadowice to miasto papieskie, natomiast Kalwaria Zebrzydowska to miejsce kultu religijnego, bardzo licznie odwiedzane przez pielgrzymów. Można zamiast do Kalwarii Zebrzydowskiej pojechać do Miniaturowego Miasteczka w Inwałdzie. Czas trwania wycieczki: ok. 8- 9 godzin.

 

LANCKORONA

Lanckorona to znana szczególnie w kręgach artystycznych, miejscowość letniskowa. Gościła tu cała plejada znanych polskich malarzy, artystów ,reżyserów, pisarzy i innych zagorzałych wielbicieli. Unikatowy w skali kraju małomiasteczkowy układ urbanistyczny, malownicze niepowtarzalne krajobrazy, swoisty mikroklimat, czyste powietrze, a przede wszystkim cisza i spokój, które dają możliwość dobrego wypoczynku od zgiełku współczesnej cywilizacji. Lanckorona jest też dobrym punktem wypadowym do wycieczek - w Beskid Makowski, Dróżki Kalwaryjskie, do Wadowic i Krakowa. Miejscowość jeszcze nie jest w pełni doceniona, ma duże możliwości rozwoju w kierunku turystyki upraw ekologicznych - trzeba tylko mądrze pokierować jej rozkwitem. Lanckorona jest uroczą miejscowością wypoczynkową, która idealnie nadaje się na weekendowy wypad z rodziną. Niektórzy tę uroczą miejscowość nazywają płucami Krakowa. Nie ma tu bowiem ani smogu, ani zgiełku ruchu ulicznego, a noclegi zapewniają różnorakie pensjonaty. W programie zwiedzania m.in. Kościół Parafialny p.w. św. Jana Chrzciciela z XIVw., Kaplice - Cmentarna p.w. św. Krzyża oraz Murowana dla upamiętnienia konfederatów barskich, ruiny potężnego zamczyska, unikatowy, pochyły rynek z kamieniczkami z XIX w. Czas trwania wycieczki: 9 - 10h godzin.

 

KRAKÓW

Dawna stolica Polski, Kraków - tysiącletnie miasto, malowniczo położone nad rzeką Wisłą, pełne zabytków architektury średniowiecznej, renesansowej i barokowej. W programie wycieczki zwiedzanie zabytków miasta z przewodnikiem lokalnym: kompleks zamkowy na Wawelu: Katedra Wawelska, Kaplica Zygmuntowska, komnaty królewskie, Skarbiec i Zbrojownia, Droga Królewska, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Collegium Maius – najstarszego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego, dzielnicy żydowskiej – Kazimierza, Barbakan, Brama i ulica Floriańska, Planty. Czas trwania wycieczki: ok. 11- 12 godzin.

 

WIELICZKA

Wycieczka autokarowa do zabytkowej Kopalni Soli. W programie wycieczki: zwiedzanie z przewodnikiem trasy turystycznej unikatowej Kopalni Soli (ok. 20 zabytkowych komór) oraz podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich. Czas trwania wycieczki: ok. 10 - 11godzin.

 

CZĘSTOCHOWA – DUCHOWA STOLICA POLSKI

Zwiedzanie klasztoru i kościoła na Jasnej Górze, zwiedzanie skarbca jasnogórskiego (samodzielne oglądanie eksponatów), spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie muzeum oraz obiektów sakralnych na Jasnej Górze, możliwość uczestnictwa w mszy świętej w kaplicy z cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Czas trwania wycieczki: ok. 10 - 11godzin.

 

OŚWIĘCIM

Tereny największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu (Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau), stały się symbolem Holocaustu. Obecnie są w całości udostępnione zwiedzającym. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu - Birkenau i Auschwitz. Ogrom obszaru, prymitywne baraki więźniarskie, ruiny innych obiektów lub pozostałości po nich, kilometry obozowego ogrodzenia i dróg w pełni oddają to, czego nie da się wyrazić słowami. Jest też możliwość oglądnięcia filmu dokumentalnego. Czas trwania wycieczki: ok. 8 – 9 godzin.

 

TARNOWSKIE GÓRY I RADZIONKÓW

Wycieczka autokarowa do Tarnowskich Gór i Radzionkowa. W programie: zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra, przeprawa łódkami podziemną trasą oraz wizyta w Muzeum Chleba w Radzionkowie połączona z samodzielnym wypiekiem drobnego pieczywa. Czas trwania wycieczki: ok. 11- 12 godzin.

 

OJCÓW I PIESKOWA SKAŁA

Wycieczka autokarowa do Ojcowa i Pieskowej Skały. W programie wycieczki: przejazd do Ojcowa, zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym ruin średniowiecznego zamku, przejście szlakiem turystycznym do Groty Łokietka, przejazd do Pieskowej Skały, zwiedzanie zamku oraz spacer do Maczugi Herkulesa. Czas trwania wycieczki: ok. 10 - 11 godzin.

 

PIENINY – SPŁYW DUNAJCEM

Wycieczka na Spływ Przełomem Dunajca połączona ze zwiedzaniem najbardziej urokliwych zakątków polskiego Spisza. Wśród miejsc, odwiedzanych znajduje się XIV wieczny zamek w Niedzicy, skrywający liczne tajemnice i legendy, majestatycznie królując nad okolicznymi wioskami i Jeziorem Czorsztyńskim. Czas trwania wycieczki: ok. 12 - 13 godzin.

 

INWAŁD – PARK MINIATUR

W programie: zwiedzanie Parku Miniatur „Świat Marzeń”. Z myślą o najmłodszych uczestnikach wycieczek proponuję bajkowe, niezwykłe miasteczko Inwałd, gdzie każdy malec zostanie oczarowany pięknem i rozmaitością przewidzianych atrakcji. Naszą podróż do dziecięcej krainy marzeń rozpoczniemy od zwiedzania Parku Miniatur, to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzą turystów do kolejnych państw i ich cennych zabytków, m.in.: Coloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Biały Dom. Lunapark gwarantuje doskonałą zabawę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci Dorośli, lubiący mocne wrażenia, powinni obejrzeć Egipt Horror Show, wybrać się na szaloną podróż na Symulatorze. Na najmłodszych turystów czeka kolejka elektryczna, zjeżdżalnia, ogromna Piaskownica oraz Małpi Gaj. Czas trwania wycieczki: ok. 9 – 10 godzin.

 

ZAMEK LIPOWIEC, NADWIŚLAŃSKI PARK ETNOGRAFICZNY W WYGIEŁZOWIE, DINOZATORLAND

Zwiedzanie ruin zamku Lipowiec oraz Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego (zabytki budownictwa drewnianego) w Wygiełzowie z możliwością udziału w lekcjach warsztatowych, których tematy to m.in.: „Nie święci garnki lepią”, „Od ziarna do chleba”, „Jak to ze lnem było”, „Na szkle malowane”. Zwiedzanie zamku Lipowiec (dawna twierdza biskupów Krakowskich), Dinozatorland - największy park ruchomych dinozaurów w Zatorze. Czas trwania wycieczki: ok. 10 – 11 godzin.

 

ŚLADAMI ZABYTKÓW TECHNIKI W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

Zwiedzanie skansenu górniczego: „Królowa Luiza” w Zabrzu – przejście trasą naziemną, m.in. pokaz pracy parowej maszyny wyciągowej oraz trasą podziemną, połączone z pokazem pracy zabytkowego kombajnu. Proponuję również inny wariant obejmujący zwiedzanie obiektów związanych z dziedzictwem przemysłowym województwa śląskiego (Browar Żywiec i Muzeum Browaru, Dworzec PKP i Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku - Białej).Czas trwania wycieczki: ok. 10 – 11 godzin.

 

ZAKOPANE

W programie m.in.: spacer ul. Krupówki, zwiedzanie starego kościoła i cmentarza na Pęksowym Brzyzku, wyjazd koleją linowo-terenową na Gubałówkę, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, spacer pod Wielką Krokiew. Czas trwania wycieczki: ok. 10 – 11 godzin.

 

TYCHY BROWAR KSIĄŻĘCY

Zwiedzanie Muzeum Piwowarstwa. Program zwiedzania obejmuje: zwiedzanie Tyskiego Browaru, w tym kolekcji piwnych eksponatów, seans w kinie 3D oraz korzystanie z multimedialnych atrakcji muzeum, zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych, degustację piwa Tyskie w pubie. Czas trwania wycieczki: ok. 9 – 10 godzin.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MOICH WYCIECZEK

SŁOWACJA

 

JASKINIE DEMANOWSKIE I BASENY TERMALNE

Demanowska Jaskinia Wolności (Demänovská jaskinia Swobody) - usytuowana jest w Dolinie Demänovskiej. Wejście do jaskini leży na wysokości 870 m n.p.m. Przestrzenie podziemne jaskini wytworzyła rzeczka Demanovka, która płynie w niej na odcinku 2 km. Taki fragment jaskini jest udostępniony. Temperatura w jaskini waha się od 4-6 C, a wilgotność powietrza wynosi 98%. Należy pamiętać o ciepłej odzieży i odpowiednim obuwiu. Baseny Termalne Besenova - to kompleks 6 basenów o zróżnicowanej temperaturze 25° - 40° C, który spełni oczekiwania każdego turysty. Wody lecznicze działają na wiele schorzeń, m.in.: narządy ruchu, problemy z układem moczowym, drogi oddechowe. Woda z zawartością litu, w połączeniu z klimatem działają kojąco na układ nerwowy. Czas trwania wycieczki: ok. 13 - 14 godzin.

 

BASENY TERMALNE ORAVICE

Meander Park Thermal położony jest na terenie Orawy w Tatrach Zachodnich, tuż przy granicy z Polską i tylko kilka km od Zakopanego. Z głębokości 1611 m wypływa naturalna woda geotermalna o temperaturze 58 C wykorzystywana do napełniania basenów o łącznej powierzchni aż 1545 m2. Jest ona wysoko zmineralizowana, sodowo-wapienno-magnezowo-siarkowa z dużą zawartością żelaza. Baseny zawierają wiele różnych atrakcji - sztuczne fale wodne, jacuzzi, gejzer, strumienie masujące, grzyb wodny, a także natryski. W obiekcie znajdują się szatnie z przebieralniami, restauracje, bistro, kawiarnia, kawiarnia letnia z ogródkiem, duży basen sportowo-relaksacyjny, duży i mniejszy basen relaksacyjny, basen do kąpieli chłodzącej, sauna oraz pomieszczenie do masażu. Czas trwania wycieczki: ok. 13 - 14 godzin.

 

LIPTOWSKI MIKULASZ – PARK WODNY TATRALANDIA

Największy w tej części Europy, czynny cały rok, termalny park wodny w okolicy Liptowskiego Mikulasza oferuje wspaniałe atrakcje dla całej rodziny. Woda w basenach ma lecznicze właściwości, pochodzi z wód morza, które znajdowało się na terenie Liptowskiej Kotliny przed 40 milionami lat. Wody Tatralandii wspaniale działają na układ ruchowy i oddechowy. Czas trwania wycieczki: ok. 13 - 14 godzin.

 

ORAVSKY PODZAMOK I PRIBYLINA SKANSEN

Zamek Orawski należy do największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. To największy zamek na Orawie, narodowa pamiątka kultury. Tworzy go kompleks budynków wzniesionych na wysokiej 112 m skale, wznoszącej się nad rzeką Orawą. Teren zamkowy to interesujący kompleks budynków, który tworzą dolny, średni i górny zamek, bramy, wieże i pałace. W pomieszczeniach zamku znajduje się Muzeum Orawskie z wieloma ekspozycjami. Zwiedzanie zamku urozmaicają pokazy walk rycerskich, tresury ptaków oraz koncert muzyki dawnej. Skansen Pribylina tworzy zespół zabytkowe domów. Wśród domów znajdziemy zabudowania ówczesnych rzemieślników, dom kowala, krawca, stelmacha i mnóstwo innych. Do następnych przepięknych obiektów należy szkoła z Valaskej Dubovej oraz gotycki kościół Panny Marii z Liptovskiej Mary. Dla turystów przygotowane jest mnóstwo programów, które prezentowane są w większości przed kościołem. Czas trwania wycieczki: ok. 13 - 14 godzin.

 

TATRZAŃSKA ŁOMNICA -  JASKINIA BIELSKA I SKALNE PLESO

Tatry Wysokie - zwiedzanie Jaskini Bielskiej, wyjazd do Tatrzańskiej Łomnicy i kolejką do Skalnego Plesa, zejście do autokaru. Jaskinia Bielska (wejście na wysokości 885 m.) jest jedyną udostępnioną jaskinią w Wysokich Tatrach na północnym stoku Kobylego Wierchu nad Tatrzańską Kotliną. Publiczności została udostępniona w 1882 roku, a oświetlenie elektryczne założono w 1896 roku jako w jednej z pierwszych jaskiń w świecie. Stale poprawiano komunikację w jaskini oraz stopniowo zwiększano możliwości zwiedzania wraz z dalszymi odkryciami. Całkowita długość jaskini wynosi 1752 m., z tego udostępnionych do zwiedzania chodników jest 1001 m. Jaskinię zwiedza się ok. 70 min. Temperatura ledwo +5 stopni, a różnica poziomów 112 m. Jest to chyba największy system korytarzy udostępniony w Tatrach sprawiający ogromne wrażenie. Tatrzańska Łomnica to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych u podnóża Wysokich Tatr. Roztacza się z niej wspaniały widok na szczyt Łomnicy i sąsiadujący z nim Kieżmarski Szczyt. Pod szczyt Łomnicy wyjeżdża się kolejką na Skalne Pleso znajdujące się na wysokości 1751m w Dolinie Łomnickiej. Czas trwania wycieczki: ok. 13 - 14 godzin.

 

CZECHY

 

PODOBORA, STRAMBERK, PRZEŁĘCZ PUSTEVNY, ROŻNÓW POD RADHOSZCZEM, NOVY JICIN, HUKVALDY.

W programie zwiedzania: zwiedzanie Grodziska w Podoborze, przejazd do Koprzywnicy w celu zwiedzenia muzeum starych samochodów, przejazd do Stramberka zwanego „Morawskim Betlejem”– zwiedzanie miasteczka: pochyły rynek, drewniane domy, Wzgórze Zamkowe z ruinami zamku i wieżą zwaną Stramberska Trubą, Jaskinia Sipka, Rynek z zespołem drewnianych chat z XVIII/XIX w., wizyta w mikrobrowarze Trubac, degustacja piwa, przejazd na Przełęcz Pustevny przejście pod pomnik pogańskiego boga Radegasta (możliwy również wyjazd kolejką linową na Przełęcz Pustevny- spacer grzbietem Beskidu do schroniska lub przejazd do Roznova po Radhostem - zwiedzanie Drewnianego Miasteczka), przejazd do Roznova pod Radhostem, zwiedzanie największego w Republice Czeskiej skansenu, czas wolny – do wyboru: spacer po mieście, korzystanie z hotelowej oferty, wizyta w roznovskim mikrobrowarze, degustacja piwa, grill, przejazd do Nowego Jicina – zwiedzanie: Rynek z podcieniową architekturą, Stara Poczta, barokowa Apteka pod Białym Aniołem, Kloboucnicke muzeum z unikatową kolekcją kapeluszy, przejazd do Hukvald. Inny wariant to przejazd malowniczą droga wzdłuż jeziora Šance. Czas trwania wycieczki: ok. 13 - 14 godzin.

Skorzystanie z usługi przewodnickiej i zarezerwowanie odpowiednich atrakcji wymaga wcześniejszej rezerwacji, której można dokonać w Żywieckim Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego www.zywiec.turystyka.pl pod nr tel./fax 33 475 96 52 lub 609 789 879 lub pisząc maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Od 14 lat pracuję dla największych biur podróży w Polsce

itaka-logo      W-T-G-logo---srednie      Almatur-logo    pai

  otium logo   rainbow-tours-logo1 travels

antavia  filoktitis   sportvita  alf

ekotourist  kulig  pks

 

Zarezerwuj Karpackiego Gazdę


Zapraszam biura podróży do współpracy ze mną!

 

Pozdrawiam

 

Leszek Młodzianowski - Karpacki Gazda

 

S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A M !

 

joomla template 1.6
Loading...