Wycieczki

Pilotaż

nowe-logo
OC przewodników turystycznych
i pilotów wycieczek
OC/OW029/1011

PILOT WYCIECZEK – LESZEK MŁODZIANOWSKI

 pilotwycieczek

Cechy, które mnie określają: Doświadczenie, profesjonalizm, punktualność, pogoda ducha, dynamizm.

 

"Podróżować, doznawać wrażeń i uczyć się - znaczy żyć"...

Szerpa Tenzing


Nazywam się Leszek Młodzianowski. Aktualnie mieszkam w Żywcu. Jestem absolwentem Prywatnej Szkoły Policealnej w Bielsku Białej, gdzie uzyskałem tytuł Technika Obsługi Ruchu Turystycznego.

psp1  psp2

Jestem również absolwentem Beskidzkiej Wyższej Szkoły Turystycznej w Żywcu ( Trzyletnie studia licencjackie)

 bwst

Dwuletnie studia magisterskie ukończyłem na Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach Piotrowicach na kierunku Turystyka Międzynarodowa.

gwsh1   gwshdyplom

Od 12 lat zajmuję się profesjonalnie obsługą ruchu turystycznego w Polsce jak i w całej Europie oraz poza jej granicami. Przynależę do stowarzyszenia zrzeszających pilotów z regionu Małopolski - Małopolskiego Stowarzyszenia Pilotów Wycieczek (przypominam, że pomimo tego, że Żywiecczyzna przynależy do woj. śląskiego, geograficznie jest to region Małopolski).

Pracuję jako licencjonowany pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, przewodnik turystyczny – górski na region Beskidów Zachodnich, kierownik placówek wypoczynku, wychowawca kolonijny oraz rezydent w wielu krajach europejskich, na Bałkanach, Półwyspie Azja Mniejsza jak i w Afryce.

Jestem pilotem, który zawsze stara się maksymalnie przygotować do swojej pracy. Bardzo dobrze czuję się i sprawdzam zarówno w pilotowaniu grup młodzieżowych jak i grup emerytów i rencistów. Od czasu do czasu obsługuję również  grupy pielgrzymkowe.

Dobrze wyczuwam grupę, lubię się z nią integrować, znając swoje miejsce i rolę. Bardzo szanuje ludzi i staram się, aby podróżowanie ze mną było spełnieniem ich marzeń. Moja praca jest moją wielką pasją. Staram się wykonywać mój zawód z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Działam szybko i zdecydowanie, bardzo często z pozytywnym skutkiem. Moim celem jest to, aby klient był zadowolony i zamówił kolejna wycieczkę w biurze, które w danej chwili reprezentuje.

Z racji posiadania wielu uprawnień, z największą przyjemnością podzielę się z Wami swoją wiedzą i radością z odkrywania wspaniałych zakątków mojej małej ojczyzny – Beskidów, jak również innych zakątków naszej pięknej Ziemi.

Dzięki wielu uprawnieniom jakie posiadam, takim jak:

•    uprawnienia licencjonowanego pilota wycieczek krajowych i zagranicznych (nr identyfikatora 3433),
•    przewodnika beskidzkiego (nr identyfikatora 1489),
•    kierownika placówek wypoczynku (zaświadczenie o ukończeniu kursu dla kierowników placówek wypoczynku – nr zaświadczenia 7/K/05/2010),
•    wychowawcy kolonijnego (nr BWST – 007/02),
•    rezydenta (ukończony kurs rezydentów w 2008 roku w Marsa El Alam w Egipcie organizowanego przez biuro podróży ITAKA),


mogę połączyć wiele funkcji jednocześnie, co sprawia, że szkoły, biura podróży, hotele które mnie zatrudniają oszczędzają, ponieważ nie muszą wynajmować dodatkowo kilku osób do profesjonalnego prowadzenia grupy turystycznej.

SKANY UPRAWNIEŃ

PILOT WYCIECZEK

identyfikator1 identyfikator2

PRZEWODNIK BESKIDZKI

legitymacja1 legitymacja2 legitymacja3

KIEROWNIK PLACÓWEK WYPOCZYNKU I WYCHOWAWCA KOLONIJNY

kierownik1 kierownik2  wychowawca1    wychowawca2

REZYDENT ORAZ CERTYFIKAT ZNAJOMOŚCI JEZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE FC

itaka     fc

Tym sposobem mogę być jednocześnie pilotem wycieczki, przewodnikiem terenowym jak również kierownikiem placówki wypoczynku czy wychowawcą kolonijnym. To bardzo ułatwia współpracę pomiędzy mną a zleceniodawcą danej usługi turystycznej i znacznie obniża koszty wycieczki.

Każdą wycieczkę traktuję indywidualnie. Od zawsze na pierwszym miejscu stawiam dobro, komfort i zadowolenie grup które obsługuję. Dowodem na to są tysiące zadowolonych osób które obsłużyłem i liczne rekomendacje biur podróży.

Zdaję sobie sprawę z tego, że każda z osób udających się na wycieczkę wydała wiele pieniędzy, aby zrealizować swoje marzenia. Każda z osób na wycieczce zaufała danemu biurowi podróży wykupując wycieczkę, licząc na wysoki standard świadczeń i usług. Każda z osób wybierających się na wycieczkę, musiała znaleźć tak cenny obecnie czas, którego zawsze brakuje.

Dlatego tak ważne jest aby Klient wracający z wycieczki, czy pobytu w górach był zadowolony, zrelaksowany, pełny energii do dalszych działań i naładowany pozytywną energią. Obowiązkiem każdego pilota, przewodnika czy rezydenta jest maksymalne zadowolenie turysty i zachowanie bezpieczeństwa podczas obsługi wycieczki.

Pilot czy przewodnik, który tego nie jest w stanie zrozumieć nie powinien pracować w tym zawodzie!

Najważniejsze jest maksymalne skupienie się na swojej pracy i obowiązkach. Praca pilota, przewodnika czy rezydenta jest pracą bardzo ciężką i stresującą, wymagającą od danej osoby wielkiej wiedzy, zaangażowania, empatii, intuicji, pewności siebie, szybkiego podejmowania trafnych decyzji i odporności na stres.

Wszystkie te cechy posiadam, a dowodem na to są opinie na mój temat na forach internetowych. Dbam o swoją renomę i o wysoką jakość świadczonych przeze mnie usług.

Postaram się najbardziej jak tylko potrafię, aby wycieczka ze mną była dla Państwa wyjątkowa i niezapomniana. Kocham swoją pracę i potrafię zarazić pozytywnym optymizmem i energią osoby, którymi się opiekuję podczas licznych wycieczek.

Turystom przekazuję swoją wiedzę w sposób interesujący, zapadający w pamięci a zarazem fachowy i konkretny. Dla mnie najważniejszy jest zawsze drugi człowiek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MOICH WYCIECZEK

 

Wizytówka pilota :

Imię i nazwisko: LESZEK MŁODZIANOWSKI

Miejsce, gdzie można mnie spotkać: ul. Jana III Sobieskiego 7, 34-300 Żywiec, woj. śląskie

Dane kontaktowe: Tel/fax. 33 475 96 52, +48 609 789 879

Wiek: 36 lat

Wykształcenie: wyższe (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach – kierunek: Turystyka międzynarodowa)

Praca: własna działalność gospodarczą (wystawiam faktury).

Liczba lat w zawodzie pilota: 14 lat

Uzyskane kwalifikacje:

•    20 czerwca 2002 (uzyskanie uprawnień pilota wycieczek - Komisja Egzaminacyjna Pilotów Wycieczek powołana przez Wojewodę Śląskiego w Katowicach),

•    21 czerwca 2002 (uzyskanie uprawnień wychowawcy kolonijnego – Komisja Egzaminacyjna powołana przez Beskidzką Wyższą Szkołę Turystyki w Żywcu),

•    20 czerwca 2007 (uzyskanie uprawnień przewodnika beskidzkiego klasy III – Komisja Egzaminacyjna Przewodników Beskidzkich powołana przez Wojewodę Śląskiego w Katowicach),

•    13 grudzień 2008 (uzyskanie uprawnień rezydenta – kurs organizowany przez biuro podróży ITAKA),

•    15 maja 2012 (uzyskanie uprawnień kierownika placówek wypoczynku – kurs organizowany był przez Śląską Fundację Inicjatyw Społecznych w Chorzowie),

Znajomość języków obcych: angielski (FC, biegła znajomość języka – egzamin państwowy ze znajomości jęz. angielskiego zdany w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu w dniu 16 marca 2010r.), niemiecki, chorwacki, bułgarski, serbski, hiszpański (znajomość podstawowa).

Ukończenie dodatkowych specjalistycznych kursów:

•    Nowe technologie promocji i współpracy w sieci firm turystycznych (Edukacyjne Centrum Biznesu w Bielsku Białej)
•    Finansowanie rozwoju firm turystycznych ze środków Unii Europejskiej (Edukacyjne Centrum Biznesu w Bielsku Białej)
•    Negocjacje i techniki sprzedaży, Sprzedaż i marketing w turystyce (Edukacyjne Centrum Biznesu w Bielsku Białej)
•    Autoprezentacja  i wystąpienia publiczne (Edukacyjne Centrum Biznesu w Bielsku Białej)
•    Prowadzenie działalności agroturystycznej (ODR Żywiec)
•    Doradca ds. szkoleń sektora MŚP
•    Technika wywierania wpływu społecznego
•    Negocjacje managerskie
•    Zarządzanie sprzedażą poprzez jakość
•    Tworzenie relacji z mediami w ramach Akademii Medialnej (PAP)
•    Współpraca warunkiem prawidłowego rozwoju produktu turystycznego
•    Źródła finansowania projektów turystycznych
•    Rozwój turystyki w regionie w oparciu o współpracę samorządów, przedsiębiorców i organizacji turystycznych
•    Promocja sieciowego produktu turystycznego
•    Komercjalizacja produktu turystycznego

Posiadane odznaczenia, nagrody:

•    2005  - Urząd Miasta Kraków. Nagroda od Federacji Włoskiej Prasy Turystycznej (Federazione Europea della Stampa Turistica) za zasługi dla rozwoju turystyki międzynarodowej

federacja1

•    2007 – Dyplom uznania od kapituły ogólnopolskiego konkursu „Turystyka – Wspólna Sprawa” – za opracowanie najlepszego produktu turystycznego w Polsce „Szlak Zbójników Beskidzkich”.

dyplom2

Kraje / regiony turystyczne, w których się specjalizuję, jako pilot wycieczek, rezydent:

EUROPA

Polska (region Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Małego, Makowskiego, region Śląska Cieszyńskiego, Podhale, Tatry, Pieniny, Gorce, Bieszczady, Kotlina Kłodzka, Góry Świętokrzyskie, obsługa wycieczek Szlakiem Renesansu Polskiego, Szlakiem Zamków Krzyżackich).

Czechy (Region Beskidu Śląsko Morawskiego, Praga, Kutna Hora, Frydek Mistek, Ołomuniec, Brno, Znojmo, Skalne Miasto - Adrspah)

Słowacja (region Tatr Wysokich - Szczyrbskie Pleso, Poprad, Tatrzańska Łomnica, Smokowiec, region Tatr Niżnych (Liptowski Mikulasz), region Tatr Bielskich (Zdziar), region Orawy i Spisza, Szarysza.

Węgry (Budapeszt, zakole Dunaju – Esztergom (Ostrzyhom), Visegrád (Wyszehrad) i Szentendre), wycieczki objazdowe po Węgrzech (najatrakcyjniejsze regiony turystyczne)

Ukraina (Lwów, wycieczki objazdowe po Ukrainie - najatrakcyjniejsze regiony turystyczne, standardowe programy),

Rumunia (region Bukowiny Rumuńskiej, wycieczki objazdowe po Rumunii -  najatrakcyjniejsze regiony turystyczne, standardowe programy),

Chorwacja (wszystkie regiony i parki narodowe)

Słowenia (region Alp Julijskich z Triglawskim Parkiem Narodowym - Kranjska Gora, Planica, Bled, Jaskinia Postojna, Skocjańskie Jaskinie, Predjamski Zamek, Lublana, Piran)

Austria (region Alp Karynckich, okolice Villach, Wiedeń)

Niemcy (Berlin, Tropikalna Wyspa, Poczdam)

Francja (Paryż, Chartres, Fontainebleau, Lisieux, Calais, Alpy Francuskie – region Montgenevre)

Anglia (Londyn)

Włochy region Val di Sole, Val di Fassa, Val di Fieme (Canazei, Marilleva, Folgarida, Madonna di Campiglio, Pejo, Passo Tonale, Bormio, Livigno), Wenecja, Rzym.

Hiszpania (region Costa Brava)

Stolice europejskie: Bratysława, Budapeszt, Wiedeń, Praga, Lwów, Paryż, Londyn.

BAŁKANY

Bośnia i Hercegowina (Mostar, Medżugorie, wodospady Kravice, Sarajewo)

Czarnogóra (cały kraj)

Grecja (Leptokaria, Paralia, Kokino Nero, Nei Pori, Olimpic Beach, Saloniki, Meteory, Litohoro),

Bułgaria (Stary i Nowy Neseber, Rawda, Sunny Beach Resort, Sozopol, Kiten, Primorsko, Burgas, Złote Piaski, Varna, Bałczik, Kaliakra i in.)

Albania (cały kraj)

Macedonia (cały kraj)

Serbia (cały kraj)


PÓŁWYSEP AZJA MNIEJSZA

Turcja (Istambuł, Turcja egejska, Riwiera Turecka)


AFRYKA

Egipt (Sharm El Sheikh, Dolina Królów, Luksor, Asuan, Marsa El Alam)

Tunezja (Hammamet, Kartagina, Sidi Bou Said, Tunis).


Statystyka wyjazdów w ciągu 14 lat pracy: Obsłużyłem ponad 600 wycieczek w 20 krajach świata, co dale liczbę obsłużonych turystów około 30.000 osób!!! W sumie jako pilot wycieczek, przewodnik, rezydent, kierownik placówek wypoczynku przepracowałem przez 14 lat ok. 2600 dni!

Zainteresowane szkoły, firmy, biura podróży, hotele bardzo proszę o kontakt ze mną.

 

Od 14 lat pracuję dla największych biur podróży w Polsce

 

itaka-logo                W-T-G-logo---srednie           Almatur-logo        pai

 

  otium logo   rainbow-tours-logo1 travels

 

antavia  filoktitis   sportvita  alf

ekotourist  kulig  pks

 

 Zarezerwuj Karpackiego Gazdę

 

joomla template 1.6
Loading...